Limit ilościowy zezwoleń wędkarskich

Published by admin on

Dbamy o nasze jeziora, zdjęliśmy siaty rybackie, zarybiamy, kontrolujemy ale każde, nawet najlepsze łowisko może paść ofiarą swojej atrakcyjności.

Niejedno świetne łowisko zostało w jeden sezon „wyrybione” przez wędkarzy, bo rozniosła się fama, że „na tym jeziorze to dopiero można połowić”. Szczególnie w czasach mediów społecznościowych takie informacje roznoszą się lotem błyskawicy po całym kraju.

Dlatego od 2023 roku wprowadzamy limity ilościowe wydawanych na każde jezioro pozwoleń wędkarskich. Robimy to po to, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy nagle na nasze jeziora zjeżdża pół Polski sprawdzić, czy naprawdę są tu takie ryby, bo widzieli fajną fotkę na Facebooku czy film na YouTube.

Limit zezwoleń na każde jezioro dzieli się na zezwolenia dostępne wyłącznie na cały rok oraz na dostępne na dowolny okres (cały rok lub krótszy okres).

W przyszłych sezonach wędkarze, którzy wykupili pozwolenie na 2023 rok będą mieli pierwszeństwo w nabyciu pozwoleń na kolejny rok (przedsprzedaż dla stałych klientów – wędkarzy), dopiero następnie sprzedaż będzie dostępna dla wszystkich – w ramach limitu ilościowego zezwoleń.

Staramy się ustalać limity ilościowe na poziomie wystarczającym dla naszych wędkarzy ale może się zdarzyć, że jeśli zdecydujesz się zbyt późno – limit się wyczerpie i nie wykupisz zezwolenia na ten rok. W takim wypadku w tym roku zapraszamy na inne nasze jezioro a za rok – nie zwlekaj z zakupem zezwolenia.

Categories: FAQ